Festiwal Dwa Teatry

70-lecie Teatru Telewizji na Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2024”

Pamiętając o okrągłym, 70. jubileuszu istnienia Teatru Telewizji, który przypadł na listopad 2023 r., chcemy zaznaczyć tę rocznicę również podczas festiwalu podsumowującego okolicznościową ramówkę. Zaprezentujemy dokumentującą działalność wystawę, zadbamy też o przestrzeń do rozmowy o planach na przyszłość i zaprosimy na pokazy specjalne związane z historią Teatru Telewizji, m.in. na okoliczność 100-lecia Adama Hanuszkiewicza – ojca telewizyjnej sceny.

Wśród wydarzeń towarzyszących planowane są aż dwa pokazy przedpremierowe spektakli, których emisja zaplanowana jest na jesień: „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” według tekstu i w reżyserii Mateusza Pakuły oraz „Pięknej Zośki” Justyny Bilik i Marcina Wierzchowskiego będącego również reżyserem tej sztuki.

GALĘ DWÓCH TEATRÓW uświetnią piosenki z repertuaru Czesława Niemena w wykonaniu młodych aktorów. Ceremonię wyreżyseruje słynąca z widowisk muzycznych Anna Sroka-Hryń. Transmisję uroczystości będzie można obejrzeć w poniedziałek 24 czerwca o godz. 19:00 w TVP Kultura na żywo, a o godz. 22:00 skrót gali pokażemy w TVP1. Zapraszamy!