Festiwal Dwa Teatry

Tegoroczna edycja „Dwóch Teatrów” obfitować będzie w wydarzenia dla dzieci!

Specjalną ofertę skierowaną dla najmłodszych przygotowuje Polskie Radio Dzieciom. W sobotę i w niedzielę w Sali Ślubów zostanie zaprezentowanych aż 9 słuchowisk dziecięcych, m.in. „Porwanie Baltazara Gąbki” – bohatera uwielbianego przez kilka pokoleń – w reżyserii W. Raźniaka oraz „Małą nocną muzykę”, czyli inspirującą opowieść o Wandzie Wiłkomirskiej i jej skrzypcach, w reżyserii A. Głogowskiej.


Szykuje się też nie lada gratka dla dzieci z zacięciem radiowym – warsztaty dotyczące kulisów produkcji słuchowisk oraz warsztaty z realizacji radiowego spektaklu!


Nie zapominamy także o konkursie „Fredro w obrazku” (bit.ly/Fredro-w-obrazku) najlepsze prace będzie można obejrzeć podczas Festiwalu na specjalnie zorganizowanej wystawie.


Z myślą o najmłodszej widowni różnorodny program pokazów, warsztatów i twórczych spotkań organizuje także TVP ABC. Oprócz obejrzenia ulubionych programów (m.in. „Przyjaciele” oraz „Zwierzaki Czytaki”), dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatowym spotkaniu z twórcami lalek i aktorami lalkowymi. W planie są także specjalne pokazy kierowanych do familijnej widowni spektakli Teatru Telewizji – „Misja Lolka Skarpetczaka” w reż. A. Wieczur oraz „Kopciuszek” w reż. T. Cyza – połączone ze spotkaniami z ich twórcami, a także specjalne warsztaty pisarskie, które poprowadzi Tomasz Trojanowski.


Dwa Teatry Dzieciom to w tym roku najlepsze półkolonie, warto zapisać je w kalendarzu!


Zobacz: Program TVP ABC (PDF)

Zobacz: Polskie Radio Dzieciom (PDF)