Festiwal Dwa Teatry

wideo

XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Zamość 2022”

W dniach 10 – 13 czerwca Zamość już po raz drugi gościć będzie aktorów i twórców spektakli Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia.

Dwa Teatry 2022 już za miesiąc. Co zobaczymy?

21. odsłona Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” po raz drugi odbędzie się w Zamościu. Inauguracja już 10 czerwca. – To będzie trudny orzech dla zgryzienia dla naszych jurorów – mówi o konkursowych spektaklach Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura, dyrektor Teatru Telewizji. Podkreśla różnorodność premier tego sezonu – od „Balladyny” i „Lata w Nohant” po Szekspira i Sofoklesa.

Gala XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” – Zamość 2021

Spektakl telewizyjny „Dzień gniewu” w reż. Jacka Raginisa-Królikiewicza oraz słuchowisko „Wyszedł z domu” w reż. Szymona Kuśmidera zdobyły Grand Prix XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”. Gala finałowa festiwalu odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu. O nagrody główne konkurowało 26 spektakli Teatru Telewizji oraz 48 słuchowisk Polskiego Radia.

Dwa Teatry 2021: nagrody rozdane

– Nie wyobrażam sobie naszej rzeczywistości bez Teatru Telewizji. To nasza największa scena. Jedne spektakl oglądają setki tysięcy osób. Dla wielu z nich jest to wielkie święto – powiedział Andrzej Mastalerz, laureat nagrody aktorskiej za rolę Dimki w „Innym świecie”. Uroczysta gala zakończyła w Zamościu XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”.

Dwa Teatry 2021 – studio festiwalowe, 20.09.2021

To już czwarty dzień Festiwalu Dwa Teatry. Gościem festiwalowego studia są Marzena Tadeusz, dyrektorka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu oraz Tomasz Bełech, nauczyciel z tego liceum oraz prof. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej. W studiu także m.in. spotkanie z Jerzym Zelnikiem, laureatem Wielkiej Nagrody Festiwalu oraz o planach Teatru Telewizji.

Dwa Teatry 2021 – studio festiwalowe, 19.09.2021

Katarzyna Michalak − dziennikarka i reportażystka radiowa opowiada o festiwalowych słuchowiskach.

O festiwalu

Grand Prix dla spektaklu „Król Edyp”, „Krawiec” z nagrodą specjalną

Grand Prix dla spektaklu „Król Edyp”, „Krawiec” z nagrodą specjalną

Spektakl „Król Edyp” w nowej wersji Jacka Raginisa-Królikiewicza i słuchowisko „Edyp z Kolonos” w reżyserii Mariusza Malca zdobyły Grand Prix XXI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Zamość 2022. Magdalena Kuta i Piotr Polk nagrodzeni za swoje role.

Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022”

Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022”

Laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022” przyznawanej za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia zostali Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz.

Festiwal „Dwa Teatry” – po raz drugi w Zamościu

Festiwal „Dwa Teatry” – po raz drugi w Zamościu

Zamość po raz drugi gościć będzie w tym roku Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10 – 13 czerwca.

Jurorzy festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022”

Jurorzy festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022”

W tegorocznej edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji „Dwa Teatry – Zamość 2022” do konkursowych zmagań zakwalifikowano 12 spektakli Teatru Telewizji oraz 19 słuchowisk radiowych. Oceniać je będą dwa zespoły jurorów.

program

program

Laureaci Wielkich Nagród festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2022”