Jurorzy XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej w kategorii spektakli telewizyjnych
WOJCIECH TOMCZYK – dramatopisarz, scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie (1983) oraz Studium Scenariuszowego PWSFTViT w Łodzi (1986). Autor wielu scenariuszy filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali oraz sztuk teatralnych. W teatrze zadebiutował sztuką „Wampir”, za którą otrzymał Grand Prix III Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu (2003) oraz wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2004). Laureat m.in. Nagrody Specjalnej Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. za twórczość scenariopisarską i dramaturgiczną (2006) oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru (2007). W 2018 r. przyznano mu Nagrodę Literacką Skrzydła Dedala.
ANDRZEJ HALIŃSKI – autor scenografii do ponad sześćdziesięciu filmów fabularnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli Teatru Telewizji, pracujący w Polsce, USA, Kanadzie i w wielu innych krajach. Z wykształcenia architekt, w 1972 r. poświęcił się całkowicie projektowaniu dekoracji filmowych. Pracował z największymi polskimi reżyserami, takimi jak Wojciech J. Has, Andrzej Wajda, Jerzy Hoffman, Janusz Majewski czy Janusz Morgenstern. Projektuje i realizuje scenografię przede wszystkim do filmów historycznych (od epoki imperium rzymskiego, poprzez renesans, barok, klasycyzm, eklektyzm, secesję, aż po modernizm), ale i współczesnych. W 1985 r. wyemigrował do USA a w 1990 r. ostatecznie osiedlił się w Kanadzie. Posiadanie podwójnego obywatelstwa, polskiego i kanadyjskiego, pozwala mu na pracę we wszystkich krajach świata.
JACEK RAGINIS-KRÓLIKIEWICZ – reżyser, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Absolwent historii KUL i PWSFTiTv w Łodzi. Autor cyklu radiowego i telewizyjnego „Widzialne i Niewidzialne” oraz serii reportaży historycznych „Labirynt historii” w radiowej Jedynce. Na co dzień reżyser cyklu „Ocaleni” poświęconego tematyce trzeźwości i profilaktyce uzależnień. Twórca seriali paradokumentalnych, scripted-docu, m.in. „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy”, „Dzień, ktory zmienił moje życie”.
WOJCIECH NOWAK – scenarzysta, reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent filologii polskiej na UJ w Krakowie (1982) i Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi (1986). Członek Polskiej Akademii Filmowej. Debiutował filmem fabularnym „Śmierć dziecioroba” (1990), za który zdobył nagrodę za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser seriali telewizyjnych „Rodzina zastępcza” i „Ojciec Mateusz”.
MICHAŁ KOTAŃSKI – reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Od 2015 r. jest dyrektorem Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Był asystentem wybitnych twórców, m.in. Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Krystiana Lupy. W 2003 r. zadebiutował w Starym Teatrze w Krakowie spektaklem „Polaroidy” M. Ravenhilla. Wyreżyserował ponad dwadzieścia spektakli – od sztuk kameralnych, po wieloobsadowe inscenizacje na dużych scenach, m.in. „Komendianta” T. Bernharda w toruńskim Teatrze im. W. Horzycy (2005), „Językami mówić będą” A. Bovella w Narodowym Starym Teatrze (2006), „Przed odejściem w stan spoczynku” T. Bernhardta w warszawskim Teatrze Studio (2010), „Układ” E. Kazana w krakowskim Teatrze Bagatela (2013), „Don Juana” Moliera w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze (2013), „Świętoszka” Moliera w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (2015), „Krzyżaków” H. Sienkiewicza w Teatrze im. W. Horzycy (2016).